Видео во текст

Икона за претворање на видео во текст со камера и симбол за транскрипција.
Претвори го твоето видео во текст. Откријте ја магијата на трансформацијата од видео на текст.

Transkriptor 2024-01-17

Со нашите напредни карактеристики и автоматска функционалност, транскрибирањето на видео во Flash никогаш не било побрзо. Transkriptor ви дава дополнителна жалба на вашите видеа со само неколку кликови.

Нашата алатка транскрибира аудио и видео датотеки на текст за неколку минути, користејќи најсовремени AI софтвер, давајќи ви видео транскрипти на 100+ јазици со точност до 99%. Качете го вашиот аудио или видео фајл на нашето онлајн табла или проверете ги нашите Android и iPhone апликации за уредување во време.

Обиди се со видео транскрипција сега

Како ефикасно го препишуваме видеото на текстот

Transkriptor ви овозможува да го креирате вашето аудио до текстуална видео транскрипција бесплатно, со точност до 99%. Едноставно качете го вашето видео на нашето интуитивно веб-табла, или користете ги нашите апликации за паметни телефони и следете го чекор по чекор процес. Ние поддржуваме неколку формати, па не мора да се грижите за конверзија на формат пред да го транскрибирате вашиот аудио или видео фајл.

Transkriptor ќе го користи нашиот софтвер за авто транскрипција за транскрипција на вашето видео за неколку минути. Кога ќе завршите, ќе добиете меил за да ви кажам дека вашата транскрипција е подготвена. Уредете и извезете го вашиот пишан текст и симнете или споделете го датотеката секогаш кога сте среќни.

Биро со слушалки и компјутер прикажувајќи видео за транскрипција на текст.
Зајакнете ја вредноста на видео содржината со прецизни алатки за транскрипција.

Зошто да избереш Transkriptor?

Видеата и видео транскрипцијата се важни за секој бренд или поединец кој сака да го добие своето име или производ таму со ангажирање и информативни видео содржини. Додавањето на натписи, наслови и пишана текстуална верзија на било кое видео кое го објавувате е важно за да бидете сигурни дека го погодувате секој можен демографски. Напредната AI транскрипциска алатка на Транскриптор ја подобрува можноста за пребарување и откривање на било кое видео кое го произведувате со додавање на точен текст за да можете да ги претворите видеата во изгледи, претплатници, продажба и други.

Поттикнете ги вашите ставови

Видеата се новиот начин на кој конзумираме медиумска содржина и се најпопуларниот начин на комуникација меѓу луѓето од сите возрасни групи во 2023 година. Со транскрипција на медиумите заедно со вашата видео содржина е важно да се осигурате дека корисниците можат да го следат говорот или дејствата во рамките на видеото. Максимизирај го гледањето со автоматска транскрипција за титли, содржини за прелистување, скрипти и повеќе со алатката за лесна автоматска транскрипција на Транскриптор.

Брзо, достапно, точно.

Рачно видео транскрипции не би требало да ви одземат вредно време; Transkriptor AI генерира онлајн транскрипции брзо и може да транскрибира видеа за само неколку минути.

Transkriptor може да ги достави вашите транскрибирани видео и аудио фајлови со точност до 99% на повеќе јазици, па кажете збогум на досадната задача за рачно уредување на интервјуа, предавања или било кои други разговори кои ги снимате.

Цената на претплатата на Транскриптор е достапна, а ние нудиме бесплатно судење за транскрипција при пријавување. Други алатки за транскрипција нудат само скапи услуги без да нудат нашиот опсег на поддржани јазици или супер лесен софтвер.

Повеќе јазици

Преведувајте ги вашите преписи на преку 100 различни јазици со еден клик од внатре во Transkriptor табла, и осигурајте се дека вашето видео е достапно за вашата глобална публика. Меѓу нашите најпопуларни јазици се англискиот, шпанскиот, турскиот, португалскиот, хебрејскиот, францускиот, германскиот, арапскиот и многу други.

Веб-страница интерфејс кој прикажува сервис за претворање на аудио во текст со јазични опции.
Отклучи го целосниот потенцијал на аудио содржината со Transkriptor.

Видео транскрипцијата е лесна

Transkriptor го прави видео транскрипцијата лесна со 4 едноставни чекори.

1. Регистрирајте се со вашите Google и Facebook профили или со вашиот меил.

2. Кликнете на копчето "Upload" за да одите во вашата табла. Влечете и фрлете го вашиот видео фајл или посте го веб-линкот на датотеката која сакате да ја транскрибирате.

3. Проверете го вашиот мејл за Transkriptorмоќните AI-генерирани онлајн транскрипции во рок од неколку минути.

4. Користете го уредникот за богат текст на Transkriptorза да поправите мали грешки, а потоа кликнете на иконата за преземање за да ја добиете вашата датотека во вашиот претпочитан формат (SRT датотека, TXT датотека или Word Document).

Интерфејс на транскрипциски сервис кој нуди карактеристики за прикачување и снимање во живо.
Се-во-едно транскрипција табла на Transkriptor - поедноставување на аудио-во-текст патување.

На кого му треба видео на транскрипција на текст?

Видео содржината е дел од секојдневниот живот, и важно е да се искористи правилно за да се добие максимален ефект, без разлика дали треба да додадете титлови на вашето последно YouTube видео, да претворите снимено предавање во текст за да помогнете со вашите студии или да транскрибирате видео интервју. Видео транскрипцијата има многу користење, и дали треба да транскрибирате видео за работа, училиште или игра, ние ве покриваме.

Новинарот Џобс отчукува

Писателите и новинарите знаат колку фрустрирачка рачна транскрипција може да биде кога доаѓа време за транскрипција на аудио или видео интервјуа, а Transkriptor може да го тргне работ од инаку менијална задача. Нашата служба го открива говорот од повеќе гласови, може да се преведе на неколку различни јазици, и ви е доставена за неколку минути. Искористете ја точната и брза авто транскрипција која ја нудиме за да ја подобрите вашата пишана содржина и да транскрибирате интервјуа само за еден клик.

Маркетинг мастерсиран

Ако маркетингирате производ или услуга, вашето видео мора да биде ангажирано, информативно, а можеби дури и смешно, но пред сè друго, ви треба вашето видео да биде разбирливо од вашата целна публика, каде и да се тие во светот.

Додадете титли со леснотија со алатка за аудио и видео транскрипција на Transkriptor. Кога го опишувате вашиот производ или услуга, претплатите и натписите се клучни за да ја пренесете вашата порака до гледачите на секој јазик. Потенцијалните муштерии или клиенти ги ценат натпечатоците во реално време за да можат да ги разберат и земат претставените информации, што значи дека зборовите кои се појавуваат на екранот се од витално значење.

Промоција на профитен

Промовирањето на настан со видео може да биде само билетот за правење на толку потребните приходи и тапанирање на популарноста и промоцијата од уста на уста. Transkriptor може да го преведе вашето видео на повеќе јазици за вашите клиенти никогаш да не пропуштат ритам. Без разлика дали промовирате концерт, добротворен настан, клупска вечер или фестивал, вашите нестрпливи забави ќе ги имаат сите информации на кои треба да присуствуваат.

Лекции и забелешки на состанокот лижени

Студентите и професионалците можат да имаат корист од транскрипторовите аудио и видео преписи, а предавањата, семинарите, состаноците и повеќето можат да бидат снимени и транскрибирани за подоцнежна употреба. Олеснете го вашиот школски или работен живот со нашата точна и лесна транскрипција, прилагоден на вашите потреби. Напредниот софтвер за AI на Transkriptor може да детектира повеќе звучници и да го обезбеди вашиот транскриптор брзо на кој јазик ви треба.

Испорачани содржини на DIY

Кога правите сами или инструкциски видеа, ви требаат наткази. Натказите ќе ги просветлат вашите гледачи како да направат сопствена масичка за кафе, да заменат сијаличка, да создадат јитер или било која друга идеја која сакате да ја направите во реалност. Дајте му на вашата публика квалитетно искуство со SRT датотеки на Транскриптор и додадете точни претплати на низа јазици за да може вашите гледачи лесно да ја разберат вашата содржина и да уживаат во неа.

Сет за социјалните медиуми

Кога станува збор за правење име за себе или за вашиот бренд на социјалните мрежи, квалитетот е клучен. Во Transkriptor, нашиот сервис ги обезбедува сите алатки кои ви се потребни за да стигнете до поширока публика и да ги одржите ангажирани. Поттикнете ги вашите ставови, приходи и претплатници со натписи, претплатници и други кога транскрибирате видеа со нашата лесна алатка за транскрипција. Уредете ги транскриптите на социјалните медиуми во движење со нашите Android и iPhone апликации за никогаш да не пропуштите можност да влезете на приземјето на најновиот тренд или лесно да подготвите сценарио со Google Docs со нашето вградено Google Chrome проширување.

Поврзани статии

Често поставувани прашања

Едноставно качете го вашето видео на таблата или поставете го веб-линкот на датотеката која сакате да ја транскрибирате и да добиете е-пошта за уредување, преземање или споделување на вашата датотека за неколку минути. Не губете време рачно препишувајќи ги вашите видеа; Дозволи ни да ја завршиме работата. Нашиот напреден AI е 99% точен, а нашите услуги се високо оценети на Trustpilot, па можете лесно да се одморите додека ние го правиме вашиот транскрипција.

Нудиме бесплатен процес за транскрипција на пријавувањето. Кликнете на копчето "Try It Free" за да транскрибирате бесплатно. Ако сте среќни со транскрипцијата на вашите видео фајлови и сакате да транскрибирате повеќе, лесно е да ја надградите вашата сметка со повеќе опции достапни и за лична и за бизнис употреба. Откријте како Transkriptor може да ви го олесни животот за да можете да креирате видеа со врвни натписи, претплатници и сценарија.

ChatGPT е корисна алатка и докажа дека AI е иднината кога станува збор за автоматизирани задачи како транскрипција. ChatGPT може да транскрибира аудио и видео фајлови точно користејќи го јазичниот модел со OpenAI на повеќе од 50 јазици, додека Transkriptor нуди 100+ јазици. ChatGPT не ги поддржува сите аудио и видео датотеки, правејќи Transkriptor најдобар избор за вашите потреби за транскрипција бидејќи ги поддржуваме форматите како влез како што се MP3, MP4, WAV, AAC, M4A, WebM, FLAC, Opus, AVI, M4V, MPEG, MOV, OGV, MPG, WMV и многу повеќе.

Со Transkriptor, вашите видео фајлови се транскрибираат и испорачуваат за неколку минути по многу пониска цена од другите транскрипциони услуги, и обезбедуваат 99% точност на над 100 јазици. Регистрирајте се бесплатно користејќи Google, Facebook или мејл, а потоа претплатете се за сума од 4,99 долари месечно за една година претплата, наплатена еднаш годишно на 59,95 американски долари.

Сподели пост

Говор на текст

img

Transkriptor

Конвертирајте ги вашите аудио и видео фајлови во текст