Каде се користат услугите за транскрипција?

Транскрипциски услуги претставени со 3D микрофон и говорни меурчиња.
Истражете ја виталната улога на транскрипциските услуги.

Transkriptor 2024-01-17

Не губете повеќе време со рачна транскрипција. Ако снимате аудио или видео и ви треба писмена копија, потребна ви е автоматизирана транскрипција како Transkriptor во вашиот алатка.

Брзо, точно и прифатливо, нашата најсовремена AI да го трансформираме вашето аудио или видео во текстуални датотеки брзо користејќи Android и iPhone апликации, Google Chrome Extensions, и сервис за веб-страници- лесно да започнете, без потреба од инсталација. Качи го првиот фајл денес и започни го патувањето со Transkriptor.

Започни ја транскрипцијата сега.

Како функционира нашата транскрипција

Пристапете до услугите за професионална транскрипција на Transkriptor од секаде користејќи ја нашата мобилна апликација, виртуелен бот за состаноци или веб-страница и собирајте ги вашите аудио снимки кои ќе бидат транскрибирани во Flash.

Регистрирајте се со вашата Google или Facebook сметка или мејл, качете го вашиот аудио и видео фајл со влечење и фрлање, поставување на веб-линк, или снимање директно во Transkriptor, и дозволете ни AI транскрипција да го направи останатото. Нашата моќна услуга за автоматизирана транскрипција генерира текст во рок од неколку минути, и ќе добиете меил кој ќе ве извести кога вашата датотека ќе биде подготвена. Кога ќе завршите, слободно користете го нашиот уредник за богат текст за да поправите мали грешки, а потоа симнете го вашиот датотека во формати како што се SRT, TXTили Word датотека.

Преглед на Transkriptor со опции за управување со датотеки и снимање.
Подигнете ја аудио документацијата со нашите транскрипциски услуги - ефикасноста ги задоволува иновациите.

Зошто да избереш Transkriptor?

Стандардните транскрипциски услуги не нудат подобрени карактеристики и квалитет на транскрипција што Transkriptor го прави. Нашата аудио транскрипција е попрецизна од човековите транскрипции, нашето време на пресврт е побрзо, а нашето ценење не може да се победи.

Постигната точност од 99%.

Транскрипцијата со човечки моќ не може да го испорача истото ниво на прецизност како и нашата AI транскрипција Рекорд и транскрипција во живо на 100+ јазици со нашиот интуитивен софтвер со стапка на грешки од 1%. Качете ги вашите аудио и видео фајлови на снимениот говор и примајте вербатимска транскрипција на мноштво јазици.

Корисничко копче за прикачување за претворање на аудио или видео во текст на Transkriptor.
Со функцијата за брзо качување на Transkriptor, трансформирајте ги вашите аудио датотеки во текст без напор.

Било кое досие, од секаде

Транскрипција на Google Drive, OneDriveи Dropbox датотеки, како и YouTube Видеа, сите со линк. Transkriptor е достапен и преку нашите апликации за транскрипција. Извезете го вашиот завршен препис во TXT, SRT, Word или Plain Text датотечни формати.

Екран кој ја прикажува интеграцијата на Transkriptor Асистент за состанок со Zoom, Тимови и Запознајте се.
Беспрекорно интегрирајте го Асистентот за состаноци на Транскриптор во онлајн конференциите за инстант транскрипција.

Организирана канцеларија

Работете со вашиот тим на комплексни проекти со карактеристиките за соработка на Транскриптор за бизнисите . Испробајте го нашиот автоматски бот кој се придружува на Вашиот Zoom, Google Meetи Microsoft Teams состаноци со идентификација на повеќе звучници за транскрипција на аудио со леснотија. Transkriptor не само што ги транскрибира вашите аудио и видео фајлови, туку и ви овозможува да креирате папки за да ги организирате, исто така, правејќи го процесот на транскрипција сеопфатен.

Брз и точен сервис за онлајн транскрипција

Осигурајте точност со најдобрите транскрипциски услуги достапни преку Transkriptor. Нашиот AI софтвер ги слуша вашите аудио и видео датотеки, открива повеќе звучници на преку 100 јазици и го транскрибира вашиот фајл со точност до 99%. Добијте многу прецизни датотеки за аудио транскрипција испорачани за неколку минути.

Кој може да има корист од транскрипциските услуги?

Transkriptor се користи од професионалци, студенти и креативци, а меѓу нашите муштерии се адвокати, доктори, маркетинг професионалци, па дури и владини функционери. Без разлика дали треба да транскрибирате снимки , подкасти, интервјуа, онлајн часови, конференции, семинари или вебинари, Transkriptor е најдобар избор за сите ваши потреби за транскрипција.

  • Забелешки без рачна транскрипција: Не губете вредно време со рачна транскрипција. Снимајте состаноци во живо со Transkriptor или качете го аудио фајлот на нашето аутоборд за да добиете транскрипција за неколку минути.
  • Одличен извоз: Извезете ги вашите датотеки како TXT, SRT, Збор или обичен текст, за употреба на било кој проект.
  • Дозволете ни да работиме од линк: Транскрибирајте било кој аудио или видео фајл од YouTube, Google Drive, и OneDrive со едноставно копирање и поставување на линкот.
  • Edit With Ease: Искористете го уредникот за богат текст на Transkriptor за промена на имињата на говорниците со слушање на аудиото на забавено движење.
  • Разделете и освојувајте: Споделете ги вашите транскрипции со тимот и соработувајте на датотеки со дозволи за уредување и папки за организирање на вашите датотеки или аудио и видео содржини.

Често поставувани прашања

Колку е точно Transkriptor?

Transkriptor е до 99% точен во повеќе од 100+ јазици, вклучувајќи ги англискиот, португалскиот, турскиот, шпанскиот, францускиот, германскиот, арапскиот и повеќе, во зависност од квалитетот на аудиото. Почнете да ги преведувате вашите преписи на други јазици со еден клик од Transkriptor табла и креирајте пишана содржина која прави прскање со автоматизирани транскрипти.

Колку чини транскрипцијата?

Трошоците на Транскриптор се достапни и многу поевтини од другите транскрипциски услуги. Исто така нудиме бесплатно судење за пријавување, без потребна инсталација, за да можете да почнете да препишувате за секунди.

Нашите конкурентни ценоплати почнуваат од 4,99 долари месечно за претплатата на Lite, која вклучува 5 часа транскрипција месечно, наплатена еднаш годишно по наплата од 59,95 американски долари. Lite планот е совршен за поединци кои имаат потреба од само неколку датотеки транскрибирани месечно.

Истражувајте го нашиот Премиум план за поединци по цена од 12,49 долари месечно (149,95 долари годишно), и транскрибирајте до 40 часа во вредност од датотеки месечно. Овој план е идеален за подкаст хостови и нуди повеќе засилени карактеристики за уредување и споделување отколку различни транскрипциски услуги.

Исто така нудиме специјални планови за тимови. Откријте го планот на малите тимови на 30 долари месечно (50% попуст на годишни плаќања), кој вклучува 50 часа месечно и по член. За поголеми претпријатија, ние нудиме премија карактеристики како што се домени по обичај, API пристап и прилагодување на интеграции. Контактирајте со нашиот тим за продажба денес за да откриете кој план е вистинскиот за вас. Слободно надградете или намалете ги плановите во секое време.

Колку време треба да се транскрибира 1 час аудио?

Transkriptor ќе транскрибира аудио датотеки за приближно половина од времето на самиот аудио фајл. На пример, аудио снимка долга 10 минути ќе биде завршена во рок од 5 минути, па затоа, 1 час од аудиото ќе има време на пресврт од 30 минути. Уредете ја вашата транскрипција во нашиот онлајн уредник. Нашиот софтвер за автоматска транскрипција вклучува звучници и следење на звучниците за никогаш да не пропуштите ниту еден ритам. Едитирајте го вашиот транскрипција додека го користите нашето репродукција во функцијата за забавено движење, за да можете да коригирате мали грешки поради звукот со низок квалитет.

Колку чини транскрипцијата на 1 час видео?

Ние нудиме бесплатно пробно транскрипција при пријавување, па можете да ја проверите брзината, точноста и квалитетот на нашите услуги за транскрипција на видео без дополнителни трошоци. Со нашиот достапен Lite претплатен план од само 4,99 долари за 5 часа транскрипција месечно, 1-часовно видео ќе биде транскрибирано по цена од 0,99 долари.

Кликнете на копчето "Try It Free" за да започнете сега, и надградете ја вашата сметка во секое време за да продолжите да ги препишувате вашите работни места со Transkriptor.

Поврзани статии

Сподели пост

Говор на текст

img

Transkriptor

Конвертирајте ги вашите аудио и видео фајлови во текст