MP3 во текст
Конвертор

Најлесен начин за транскрипција на mp3-датотеки во текст. 

Точен Брзо Лесно Евтини

Конвертирајте MP3-датотеки во текст веднаш со
Транскриптор.

Поставете mp3-датотека на Transkriptor и земете кафе.

Вашата текстуална датотека ќе биде подготвена пред да се вратите.

Како да го претворите MP3 во текст?

1. Пријавете се!

Првиот чекор е да се регистрирате за Transkriptor . Вашиот бесплатен пробен период ќе започне. Сега можете бесплатно да конвертирате mp3 во текст!

2. Поставете ја вашата mp3 датотека.

Ние поддржуваме широк спектар на формати, а mp3 е секако еден од нив!

3. Оставете ни ја транскрипцијата.

Транскриптор автоматски ќе ја транскрибира вашата mp3-датотека за неколку минути. Кога вашата нарачка ќе заврши, ќе добиете е-пошта со известување дека вашиот текст е подготвен.

4. Уредете и извезете го вашиот текст

Најавете се на вашата сметка и наведете ги завршените задачи. Конечно, преземете ги или споделете ги вашите датотеки во кој било формат што го сакате.

Еден сајт го прави сето тоа.

Користете ја контролната табла на транскрипторот за да ги направите сите промени што ви се потребни.

Чувајте ги вашите датотеки.

поправете ситни грешки.

подредете ги имињата на говорниците.

сменете ја должината на пасуси…

не мора да користите друга алатка.

someone who arranges their files
blank

Размислувајте 4 пати побрзо.

Пишувањето на вашите мисли е застарено. Зборувајте ги гласно. 

Претворете го гласот во текст со Transkriptor.

Претворете MP3 во текст на вашиот мобилен уред

Пристап од сите уреди.

Претворете го гласот во текст во iPhone и Android.

blank

Претворете MP3 во текст во 2022 година

Што треба да имам на ум?

Софтверот го разбира јазикот на вашиот влезен звук и го транскрибира во пишана форма. Transkriptor е корисна алатка за оние кои сакаат да ги претворат своите MP3 датотеки во текст или оние кои сакаат да користат услуга за транскрипција без да платат огромна сума пари.

Процесот на транскрипција на аудио датотека со Transkriptor е лесно како 1-2-3. Така, сега не треба да инсталирате никакви апликации и можете да ги конвертирате вашите mp3 во текст за само неколку минути и со нула човечка вклученост. Сè што ви треба е вашиот микрофон и интернет конекција, кои се достапни на речиси секој уред овие денови.

Треба само да ги следите овие чекори.

Ако вашата аудио датотека не е MP3, слободно проверете го нашиот поддржан формат на нашата страница за поддршка.

Ако имате различен формат на датотека, можете да ја конвертирате вашата датотека во mp3 со која било од следните алатки за конверзија на онлајн медиуми.

  • https://convertio.co/
  • https://cloudconvert.com/

Следните чекори

Пренесувањето на товарот за рачно конвертирање mp3 во текст не само што го ослободува многу потребното време во вашиот зафатен распоред, туку и ви дава пристап до иновативни функции. Не е тешко да се најде вистинската програма за транскрипција, особено кога некој се издвојува од останатите. Transkriptor им помогна на стотици бизниси и поединци да го реализираат целосниот потенцијал што може да им го понуди конвертирањето mp3 во текст. Со врвни карактеристики по прифатлива цена, Transkriptor е вистинскиот потег за вашите деловни и индивидуални потреби. Посетете се денес за да разговарате со еден од членовите на нашиот тим за придобивките и следните чекори.

someone who brainstorms without hands

Дајте им одмор на рацете.
Нема потреба да правите повеќе ракопис

Премногу пишувате и пишувате со рака во секојдневниот живот.

Штета е што ова звучи вообичаено. Затоа што луѓето
не се наменети да седат и да пишуваат во текот на денот.

Ја трошите својата енергија.

Погледнете што кажаа нашите клиенти за нас!

Ние им служиме на илјадници луѓе од која било возраст, професија и земја. Кликнете на коментарите или на копчето подолу за да прочитате повеќе искрени критики за нас.

Маришели Г.
Професор
Read More
Главната придобивка за мене е времето. Каква одлична алатка за мене, сега можам да ја работам мојата работа брзо и квалитетно. Транскрипторот е навистина добра алатка за истражувачите, бидејќи ние мора да работиме ваков вид на задача и немаме многу време за трансрипција.
Химена Л.
Основач
Read More
Сè е многу добро, не е скапо, добра врска помеѓу цената и квалитетот, а исто така е доста брзо. Голема прецизност во однос на времињата на титловите и во препознавањето на зборовите. Требаше да се направат многу малку корекции.
Жаклин Б.
Социолог
Read More
Она што најмногу ми се допадна кај транскрипторот е тоа како има висока точност. Со лесна за употреба платформа, ми требаше само да направам прилагодувања на интерпункциските знаци
Previous
Next

Најчесто поставувани прашања

Студентите можат да заштедат бескрајни часови работа кога ќе конвертираат аудио датотека во текст. Оттаму, тие можат да ги копираат и залепуваат најважните информации во датотеките. Тие можат да ги користат подоцна за ревизија за испити. Без оглед на тоа кој предмет го учите, ќе сфатите дека ова е една од најдобрите алатки што ќе ви помогнат да ги добиете оценките што ги заслужувате.

Најдоброто нешто за Transkriptor е тоа што можете да му пристапите од каде било и од кој било уред со пристап до интернет. Корисникот треба само да ја подигне датотеката и да почека неколку секунди за да заврши процесот на конверзија.

Transkriptor е онлајн услуга за конверзија на датотеки што ги конвертира скенираните документи во текст. Тоа е одлична алатка за луѓе кои треба да ги претворат своите датотеки во текстуален формат, но не сакаат да поминуваат часови скенувајќи ги еден по еден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.